יומן – גשמים ומחשבות

החורף הגיע, ביום רביעי שעבר. עכשיו שישי בבוקר ומזג האוויר מספק תמיכה להחלטה להישאר במיטה, (עם המחשב הנייד) ולא למהר החוצה.
אצלנו בכפר בחוץ, יש גם בוץ ועלים נושרים ובחצר שלי – מד גשם שמחכה שאבדוק כמה מילימטרים ירדו הלילה, במחשב יש טבלה שהכנתי לתעד את הכמויות ולהשוות עם החורפים הקודמים.
תחילת החורף – מפתה אותי לצאת ולשתול צמחים, שמזג האויר החורפי ידאג להשקייתם ועד תום עונת הגשמים יתבססו באופן עצמאי ובאביב נס צמיחתם, יקרא לי להמשך טיפול.

אתמול המשכתי לשגר בקשות לרוני, הממונה על בניית הבלוג, במטרה לדייק עוד קצת את הנראות, והצגת הדברים. ואז נאבקתי עם המשימה של הורדת לוח שנה מהאינטרנט לקובץ וורד. העכבר שלי לא לגמרי תקין ומתקשה בסימון הקטעים הנבחרים. בסוף עברתי לעבוד עם הלפ-טופ וכך השלמתי בהצלחה את המשימה.  כדי לסדר את הימים בלוח מימין לשמאל – מצאתי טריק של העתקה – קודם לוורד ואז העברה לאקסל וממנו שוב לוורד. כך בסוף התהליך הימים מופיעים כמו שרציתי. אין לי שמץ מושג מה הסיבות. מניחה שיש דרכים יעילות יותר.

הפעם החלטתי לנסות לכנס בדף זה את רשימת הנושאים שארצה לטפל בהם בבלוג, בהמשך. בעיקר במדור על התרבות שלנו. נושאים שחשבתי עליהם, כבר זמן ארוך.
יש את מקבץ הנושאים שלא מדברים עליהם בפתיחות – הזדקנות, מוות, מין, כסף.
[פעם הייתי חלק ממעגלי שיתוף ומישהי במעגל אמרה שיש שלושה ממים שלא מדברים עליהם: מין, ממון, מוות. החלטנו לקחת נושאים אלו ולנסות להעלותם במעגל. התחלנו קצת, בגישוש. זה היה בסוף התקופה שעוד נפגשנו. לא סיימנו, המפגשים נפסקו לאחר שהחזיקו כשלוש שנים, בהרכבים משתנים].

יודעת שיש לי מטען של מחשבות על מקומן של הנשים בחברה האנושית. הרבה מחשבות.
ויש לי מטען של מחשבות על הדרכים בה מאורגנים בני האדם- על החלוקה למדינות, עמים, דתות.
בחוץ מציצה קצת שמש מבין העננים. שבע וחצי בבוקר. התעוררתי בשש. מקווה להתבהרויות כאלו גם בהמשך היום ואז אעשה גיחות החוצה ואתחיל לשתול חלק מהצמחים, מתוך הרשימה שהכנתי לי.
יש לי משתלה קטנה, שממנה הצמחים נפוצים הלאה למרחבים שונים.

אנסה לכתוב פוסט ראשון על פירות וירקות. סימנתי לי את סדרת הפוסטים הזו, כאחת מהמטרות של הבלוג. הרשומות יביאו לבית את החיבור בין מה שבמטבח –  לשדה ולמטע, לתהליכי הגדילה של צמחים.

יש משהו בתבניות שלי שדוחף אותי לגעת בהרבה מאד דברים ולבנות דברים תוך קפיצות מעניין לעניין, קצת כאן וקצת שם. ובכול זאת מחזיקה תמונה של המטרות אליהן רוצה להגיע ועם הזמן, הצעדים הקטנים מצטברים למסלול שנבנה, עד להשלמת התכנית, שראיתי בעיני רוחי.

השאר תגובה